ZABAWKI DLA MALUSZKÓW
ZABAWKI DLA TROCHĘ WIĘKSZYCH MALUSZKÓW (ok 12 miesiąca)
Ważne – im młodsze dziecko, tym mniej rozbudowany sorter wybieraj – 12 miesięczne dziecko nie poradzi sobie z sorterem, który będzie miał bardzo dużo otworów.
Układanki – to propozycja nawet dla nieco młodszych dzieci (w wieku ok 9 miesięcy) jest to fantastyczna rzecz, dziecko ćwiczy dopasowywanie oraz chwytanie. Moim zdaniem najfajniejsze są układanki ze zwierzętami bo można przy okazji ćwiczyć dźwięki jakie wydają poszczególne zwierzęta, a tym samym wspierać rozwój mowy. Nie przesadzaj z ilością elementów.
I układanki sensoryczne, czyli dotykowe (myślę, że spokojnie dla dzieci w wieku 9-12 miesięcy).
Do kupienia np. tutaj
ZABAWKI OD 18 MIESIĄCA ŻYCIA
A tutaj puzzle magnetyczne – to samo co powyżej, ale wyższa technologia 😉 dla mnie rewelacja, a jeśli w domu masz niezabudowaną lodówkę to Twoje dziecko może przyklejać magnesy do lodówki, a ty w spokoju możesz ugotować obiad (genialne!)
Do kupienia np. tutaj i tutaj
„Puzzle z dziurką” – koncentracja i logiczne myślenie, oczywiście CzuCzu.
Dziecko uczy się kolorów, dostrzega działanie przyczynowo-skutkowe, rozwija rączki.
Do kupienia np. tutaj
I moim zdaniem hit! Zabawka, która na długo zagości w Twoim domu – dziecko układa puzzle, uczy się logicznego myślenia, dopasowuje, ćwiczy wzrok, rozwija słownictwo, zdobywa nowe wiadomości o otaczającym go świecie.
Do kupienia np. tutaj i tutaj
ZABAWKI OD 2 DO 3 ROKU ŻYCIA
„Łowienie rybek” i „Stonoga Agata” , czyli zabawki, które ćwiczą koncentrację, precyzję, motorykę małą i koordynację oko-ręka. (myślę, że dla 2 latka jest to jeszcze zbyt skomplikowane, ale maluch w wieku 2,5 powinien sobie już doskonale poradzić)
Do kupienia np. tutaj i tutaj 🙂
I podobnie jak powyżej, gra stymuluje milion rzeczy 🙂 a dzieci ją uwielbiają czyli „Nawlekaj nie czekaj” oraz „Wzory, kolory, memory” (wzory, memory… raczej dla dzieci 3 letnich, a nawlekaj… myślę, że najwcześniej od 2,5).
Do kupienia np. tutaj i tutaj
Tactiloto, czyli ćwiczenia gnozji dotykowej (rozpoznawanie i zapamiętywanie kształtów poprzez dotyk)
Do kupienia np. tutaj
Stymulacja wzrokowa, stymulacja abstrakcyjnego myślenia i zdolności manualnych
Do kupienia np. tutaj i tutaj
I znowu układanka magnetyczna ale tym razem dla starszaków
Do kupienia np. tutaj
Zestaw konstrukcyjny – wspiera kreatywne myślenie, dziecko uczy się kształtów, dobra zabawa stymulująca rozwój percepcji wzrokowej oraz motorykę małą
Do kupienia np. tutaj
Warzywa i owoce do krojenia – stymulują motorykę małą, rozwijają słownictwo.
Do kupienia np. tutaj i tutaj