Mikołajkowe inspiracje – kilka pomysłów na fajny prezent dla dziecka.

Ho, ho, ho… Mikołaj tuż, tuż… Jak co roku, przygotowałam dla Ciebie kilka propozycji prezentowych. Zapraszam Cię do zapoznania się z moimi wpisami z poprzednich lat, możesz je znaleźć pod TYM linkiem i pod TYM (wystarczy kliknąć :)) lista pomysłów jest całkiem spora 🙂

W tym roku postanowiłam przygotować coś zupełnie innego, nie będzie mowy o zabawkach, grach itp. chcę Ci zaproponować rzeczy które mają charakter terapeutyczny, są mniej znane, ale wspaniałe i pozytywnie wpływają na rozwój dziecka  🙂

Uwaga! Kolejność jest przypadkowa 🙂

No to zaczynamy!

  1. Klocki Linden –

Dla mnie te klocki to hit – zachwyca mnie ich prostota i to, że są totalnie ekologiczne! Klocki dają niewyobrażalną ilość możliwości, jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Są lekkie, idealnie wykonane, naturalne i moim zdaniem pięknie pachną 🙂

Zdjęcia pochodzą ze strony producenta.

Dodatkowo, w tym roku miałam ogromną przyjemność współpracować z firmą Linden. Razem z moją koleżanką z gabinetu Karoliną Wesołowską link do FB Karoli (kopalnia pomysłów) TUTAJ stworzyłyśmy dla Linden  pomoc terapeutyczną, która idealnie sprawdzi się w domowej pracy z dzieckiem z wadą wymowy – „Logopomocnik”.

Zdjęcia pochodzą ze strony producenta.

Jeżeli Twoje dziecko uczęszcza do logopedy i pracuje nad prawidłowym brzmieniem głosek to ten zestaw będzie dla Was idealny. Jako Rodzic doskonale wiesz, że praca w domu jest niezbędna, ale wymaga wielu, monotonnych powtórzeń i jest zwyczajnie nudna, zarówno dla Ciebie jak i dla dziecka.

Podczas pracy z klockami wszystko się zmienia, nie ma czasu i miejsca na nudę! Dzieci uwielbiają być konstruktorami, samodzielnie tworzyć, mieć moc sprawczą. Dzięki pomysłom zawartym w „Logopomocniku” będą mogły to poczuć, a Ty z łatwością
skupisz się na aspekcie terapeutycznym.

„Logopomocnik”  oraz zestawy klocków dostępne są na stronie producenta – LINK 

2. Pomoce od Kołderki, link TUTAJ – moja gabinetowa miłość 🙂 Polecam wszystko! Zwłaszcza jeżeli Twoje dziecko ma problemy sensoryczne… Produkty kołderki są piękne i perfekcyjnie wykonane!

Dzisiaj opowiem Wam o dwóch produktach:

Po pierwsze – maskotki sensoryczne, idealne dla dzieci nadpobudliwych, potrzebujących stałego ruchu, z zaburzeniami koncentracji i czucia głębokiego. „Dziecko bawiąc się tą niezwykła zabawką poznaje różne faktury materiału. Obciążenie maskotki działające na kolana dziecka w trakcie czynności wykonywanych na siedząco, skupia uwagę na wykonywanych zajęciach.”

Zdjęcia pochodzą ze strony producenta.

Maskotki, tak samo jak inne produkty Kołderki, robione są ręcznie.

Po drugie – kołderka obciążeniowa, czyli jedna z najczęściej wykorzystywanych pomocy w integracji sensorycznej. Dla mnie jako logopedy jest doskonałą pomocą w terapii dzieci z zaburzeniami sensorycznymi, dzięki kołderce nadpobudliwe, zdekoncentrowane dzieci są w stanie usiąść i skupić swoją uwagę na zadaniach.

Kołdra obciążeniowa jest idealna w przypadku:

  • problemów ze snem
  • ADHD
  • spektrum autyzmu
  • zaburzeń lękowych
  • osób niespokojnych, zestresowanych, z trudnościami z samoregulacją

Zdjęcia pochodzą ze strony producenta.

Ważne! Kołdra musi być zawsze dobierana indywidualnie do osoby, a sposób zastosowania omówiony ze specjalistą.

A specjalnie dla Ciebie, zorganizowałam mały prezent od Kołderki – na hasło DAGAGADA czeka na Ciebie rabat 15% na wszystkie produkty!!!
Akcja trwa od 1.12.2022 do 24.12.2022

3. Moje marzenie! Muszę sobie w końcu sprawić! Sensobox – choć nie mam w gabinecie to miałam przyjemność korzystać i testować – cudowność!

Może w tym roku ja dostanę od Mikołaja jeden z tych cudownych box-ów?

Zdjęcia pochodzą ze strony producenta.

Sensobox to drewniana zabawka sensoryczna, pokryta jest żywicą epoksydową. Jest połączeniem pomocy terapeutycznej i świetnej zabawki, pozwala na wyklejanie, uzupełnianie różnymi „ziarenkami”,  pomponami, czy masami… W ofercie dużo tematycznych box-ów, dopasowanych do okoliczności, czy pory roku 🙂

Odwiedź koniecznie sklep internetowy – link TUTAJ

I to by było na tyle 🙂

Przytulam ciepło i życzę udanych świąt 🙂

Dagmara Jakubczyk-Szwarc - neurologopedka, terapeutka wczesnej interwencji logopedycznej, certyfikowana terapeutka Castillo Morales, terapeutka metody miofunkcjonalnej.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *