WYGADANY MALUCH

WYGADANY MALUCH  – mój najnowszy projekt!
Wygadany Maluch to kontrola rozwoju dziecka od urodzenia do drugiego roku życia, to comiesięczne spotkania z rodzicami i ich maluchem, na których krok po kroku, miesiąc po miesiącu badam dziecko, wyjaśniam co na danym etapie życia powinno robić i w jaki sposób poprzez zabawę i pielęgnację rodzic może rozwijać umiejętności dziecka, aby uniknąć problemów w przyszłości. 

Dzięki spotkaniom rodzic uczy się jak dbać o prawidłowy rozwój dziecka, zyskuje poczucie, że to co robi i w jaki sposób to robi jest najlepsze na świecie, pozbywa się wszelkich obaw. Razem ze mną uczy się jak bawić się z dzieckiem, jak mówić do dziecka, wspólnie przechodzimy przez pierwsze karmienia łyżeczką i naukę picia z kubeczka. W trakcie tych spotkań pada wiele pytań i żadne nie jest niewłaściwe, jeśli istnieje taka potrzeba zapraszamy rehabilitanta. I najważniejsze – jeżeli z dzieckiem zaczyna się dziać coś niepokojącego – interweniujemy, dzięki temu mamy gwarancję, że nie przegapimy pierwszych symptomów nieprawidłowego rozwoju. 
Pierwsze miesiące życia dziecka są najważniejsze i determinują dalszy rozwój, już nigdy później organizm człowieka w tak krótkim czasie nie wykona tak wielkiej pracy.
To teraz jak dokładnie wygląda takie spotkanie.

  • Po pierwsze – sprawdzam, czy Twoje dziecko robi to co powinno robić na danym etapie, przeprowadzam diagnozę funkcjonalną, oceniam budowę i sprawność narządów artykulacyjnych, obserwuje rozwój ruchowy, społeczny oraz poznawczy, oceniam sposób jedzenia i picia.
  • Po drugie – dziele się z Tobą swoimi spostrzeżeniami, tłumaczę co powinno się dziać w tym konkretnym miesiącu życia dziecka
  • Po trzecie – pokazuje Ci w jaki sposób bawić się z dzieckiem tak aby wspierać jego rozwój, nie tylko w zakresie mowy, ale całościowo.
Wygadany Maluch jest dla mnie niezwykle ważny 🙂 
Zapraszam Cię do udziału i spotkania ze mną, zapraszam też do zadawania pytań tutaj na blogu i pisania do mnie. 
Dodatkowo przez najbliższe tygodnie w ramach projektu będę opisywała krok po kroku rozwój dziecka i podsuwała Ci pomysły na wspólne zabawy 🙂

Dagmara Jakubczyk-Szwarc - neurologopedka, terapeutka wczesnej interwencji logopedycznej, certyfikowana terapeutka Castillo Morales, terapeutka metody miofunkcjonalnej.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *